Dost Patiler | Kedi Köpek Dünyası
Dolandırıcılık Uyarısı

DOLANDIRICILIK UYARISI

Değerli Üyelerimiz;

 

Dost Patiler olarak sizlere yeni dostlarınızı bulmanız ve sahiplenmeniz konusunda yardımcı olmaktayız. Fakat her sektörde olduğu gibi evcil hayvan sektöründe de haksız kazanç sağlamaya çalışan dolandırıcıların olduğu bir gerçek. Bu nedenle çok dikkatli olmanızı öneriyor ve aşağıdaki maddeleri dikkate almanızı rica ediyoruz.

  1. Mutlaka sahipleneceğiniz hayvanı GÖREREK sahiplenmenizi tavsiye ediyoruz. Farklı şehirlerde ise öncelikle o şehirde bir tanıdığınız varsa onu yönlendirmenizi tavsiye ediyoruz.
  2. Dolandırıcıların en çok uyguladıkları tuzak ücreti düşük tutarak sizi kandırmaya çalışmaktadır. Ayrıca cins hayvanları ücretsiz olarak sadece yol masrafını talep ederek göndereceklerini söyleyerek dolandıran birçok dolandırıcıya şahit olduk.
  3. Size gönderilen fotoğrafları Google’da aratarak, fotoğrafların bir yerden alınıp alınmadığını anlamanız mümkün olabilir.
  4. Sahipleneceğiniz hayvanı; görüntülü konuşma da görerek, ara ara kısa videolar isteyerek alınız.
  5. Sabit bir konum isteyiniz, telefon numarasını ya da sabit telefon numarasını araştırınız.
  6. Kesinlikle cep telefonuna para göndermeyiniz.
  7. Hesaba ödeme yapacak iseniz, parayı yatıracağınız kişinin hesabı olmasına dikkat ediniz.
  8. Petshop ya da resmi üreticilerden vergi levhasını ya da sertifikasını talep ediniz.
  9. Şüphelendiğiniz ya da dolandırıcılığına tanık olduğunuz kullanıcıları tarafımıza bildiriniz.

Dost Patiler olarak bu maddeleri kesinlikle dikkate almanızı öneriyoruz. Yazdığımız bu maddeler mağdur duruma düşmemeniz içindir. Yaşanan dolandırıcılık olaylarından sitemiz sorumlu değildir.

 

Saygılarımızla;

dostpatiler.com ekibi