Dost Patiler | Kedi Köpek Dünyası
Karşılıklı Saygı ve Anlayış

Herkese merhaba;

Dostpatiler.com olarak, sizlerin yeni dostlar edinmesi, evcil hayvanlarınıza eş bulabilrmeniz ve sokaktaki muhtaç hayvanları sahiplendirebilmek için yardımcı olmaya çalışıyoruz.

Bu sitede olan herkesin hayvan sevgisi olduğu su götürmez bir gerçek. Bildiğiniz gibi sitemizde hem ücretli hem de ücretsiz sahiplendirme yapılabiliyor. Sokaklardaki, barınaklardaki yardıma muhtaç dostlarımıza sıcak birer yuva bulmak başlıca amacımız olsa da bazı insanların cins hayvanlara olan ilgisini de unutmamamız gerekir. Dolayısıyla bu durum bir sektörü ortaya çıkıyor. Cins hayvan üretimi; evcil hayvan sahiplerininin masraflarını azaltan, onlara ek gelir sağlayan bir durum haline dönüşmüş durumda. Aynı zamanda sertifikalı ve belgeli (işini hakkı ile yapan) üreticiler de bu sektörün içinde yer alıyorlar. Hayvanlara eziyet edilmeden, ucuz mama verilmeden, sık yavru alınmadan, yaşam alanı yeterliliği ve bakım şartları kötü olmadan, bu sektörün içindeki alıcı-satıcılara da saygı duymamız gerekmektedir.

İnsanların birbirine saygı ve sevgi gösterdiği bir ortamda asla kötülük olmayacağı düşüncesindeyiz. Dost Patiler ailesi olarak sizden de aynı özeni göstermenizi diliyoruz.

Saygılarımızla

Dostpatiler.com ekibi